امروز

شنبه, ۴ اسفند , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۳:۲۶ قبل از ظهر

سایز متن   /

رئیس سازمان بهزیستی کشور، هیئت همراه و مدیرکل خراسان رضوی صبح امروز از مراکز ایتام، معلولان ذهنی و مرکزاقامتی ترک اعتیاد تحت پوشش بهزیستی تربت‌جام بازدید و برای بهبود مراکز قول مساعد دادند.

به گزارش کانون خبرنگاران نبأ وابسته به خبرگزاری ایکنا، در این بازدید هاشمی، رئیس بهزیستی کشور، شکیب، مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی، ائمه جمعه شهرستان، غلامرضا اسدالهی، نماینده مردم شهرستان‌های تربت‌جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی، رستمی فرماندار، عرفانیان، رئیس بهزیستی تربت‌جام از برخی از مراکز تحت نظارت بهزیستی این شهرستان از مرکز نگهداری معلولان وحدت، خانه ایتام پسرانه بعث و مرکز اقامتی ترک اعتیاد نویدی برای زندگی بازدید کردند و قول‌های مساعدی مبنی بر حمایت این مؤسسات دادند.

هاشمی در بازدید از مرکز معلولان ذهنی وحدت تربت‌جام با تشکر و قدردانی از تلاش‌های مسئولان مرکز وحدت، گفت: بهزیستی در بخش خدمات، تاوان کارهایی را می‌دهد که هیچ تأثیر و جایگاهی در ایجاد آن‌ها ندارد.

وی اضافه کرد: سازمان بهزیستی در سایر پدیده‌های اجتماعی فقط خدمت‌گزار است و متأسفانه در امر پیشگیری سرانه خوبی ندارند.

هاشمی تصریح کرد: دولت در بخش درمان اعتبارات خوبی هزینه می‌کند اما در بخش خدمات اجتماعی و پیشگیری غافل شده است و باید از یک جایی شروع کرد و نمایندگان مجلس در این بخش باید ورود پیدا کند.

وی عنوان کرد: سبد کالا در۱۲ استان بین نیازمندان توزیع شد و از امروز به نیازمندان شهرستان‌های تربت‌جام، تایباد و باخرز سبد کالا توزیع می‌‌شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور برای مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار برای احداث تالار مرکز معلولان ذهنی وحدت و دو ماه افزایش یارانه برای مراکز یارانه بگیر تحت پوشش بهزیستی و افتتاح دفتر نمایندگی بهزیستی در بخش صالح‌آباد، راه‌اندازی پایگاه اورژانس اجتماعی و پرداخت مبلغ دو میلیون تومان سرانه برای ۵۲ واحد مسکن مهر مددجویان قول مساعد داد.

رئیس سازمان بهزیستی در ادامه سفر از مرکز نگهداری ایتام بعثت و مرکز اقامتی ترک اعتیاد نویدی برای زندگی بازدید کرد.
غلامرضا اسد الهی، نماینده مردم تربت‌جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به بافت سنی و ازدواج‌های فامیلی میزان مددجویان معلول تربت‌جام هشت درصد بیشتر از متوسط استان است.

وی افزود: تعداد زیادی معلول مسن در منازل نگهداری می‌شود؛ متأسفانه وضعیت مناسبی ندارند و خیلی از معلولان پشت نوبت قرار دارند. در حوزه پیشگیری باید هزینه کنیم تا میزان جرائم کاهش یابد.

در این بازدید رئیس بهزیستی تربت‌جام با تشریح وضعیت مددجویان و مراکز تحت پوشش بهزیستی گفت: در حوزه اجتماعی تعداد ۴۶۴ زن سرپرست خانوار و ۱۸۵۶ نفر اعضای تحت حمایت داریم.

عرفانیان افزود: تعداد ۱۲۰ خانوار در نوبت حمایت قرار دارند که از این تعداد ۲۵۴ زن سرپرست خانوار تحت پوشش بیمه اجتماعی روستایی عشایری و ۱۷۴ زن سرپرست خانوار تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی است.

وی اضافه کرد: در حوزه توان‌بخشی تعداد چهار هزار و ۹۷۹ معلول تحت حمایت بهزیستی و تعداد یک هزار و ۱۱۴ معلول مستمری‌بگیر تحت حمایت قرار دارند.

عرفانیان اعلام کرد: در سال جاری تعداد ۴۱ معلول در تربت‌جام حمایت مستمری قرار دارند. در حوزه مراکز غیردولتی پنج مؤسسه خیریه فعال داریم که سه مرکز نگهداری کودکان بی‌سرپرست یکی مرکز دخترانه و ۲ مرکز پسرانه، یک مرکز نگهداری کودکان معلول کم‌توان ذهنی و یک مرکز نگهداری روزانه کودکان معلول داریم.

وی با اشاره به رفع مشکلات باهدف ارائه خدمات بهتر به مددجویان صدور مجوز تأسیس اورژانس اجتماعی، مجوزتأسیس نمایندگی بخش صالح‌آباد، تأمین اعتبار برای ۵۲ واحد مسکن مهر مددجویان و افزایش اعتبار یارانه معلولان و افزایش حقوق کارکنان را خواستار شد.

بازدید رئیس بهزیستی کشور از تربت جام

بازدید رئیس بهزیستی کشور از تربت جام

بازدید رئیس بهزیستی کشور از تربت جام

بازدید رئیس بهزیستی کشور از تربت جام

بازدید رئیس بهزیستی کشور از تربت جام

بازدید رئیس بهزیستی کشور از تربت جام

بازدید رئیس بهزیستی کشور از تربت جام

بازدید رئیس بهزیستی کشور از تربت جام

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

معادله‌ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی