امروز

شنبه, ۴ اسفند , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۳:۱۷ قبل از ظهر

سایز متن   /

دکتر همایون هاشمی رییس سازمان بهزیستی گفت: تبدیل آسایشگاه های این سازمان به مراکز حرفه آموزی، جامعه پذیری، بازآموزی و توانمندسازی توانجویان مهمترین برنامه ما در سال جاری است.

همایون هاشمی جمعه شب در بازدید از مراکز توانبخشی تحت پوشش این سازمان در مراغه افزود: در این برنامه تلاش می شود تمام مراکز از محل معیشتی به توانمند سازی تبدیل شوند.

وی اظهار کرد: دولت تدبیر و امید به این مسایل توجه ویژه ای دارد و با حمایت و همدلی مردم و مسوولان می توان در رسیدن به این مهم سرعت عمل بیشتری داشت.

رییس سازمان بهزیستی ادامه داد: این طرح برای توانمند سازی توانجویان اجرا می شود و برای این منظور آموزش های لازم در خصوص راه اندازی و افزایش کارگاه های مهارت و حرفه آموزی ارایه می شود.

هاشمی یادآوری کرد: با توجه به نام گذاری سال جاری به عنوان دولت و ملت، همدلی و همزبانی از سوی رهبر معظم انقلاب، تلاش می شود با افزایش شرکا و ذینفعان این سازمان از همه ظرفیت ها به نفع توانجویان تحت پوشش استفاده شود.

13987m898c2256-04de-4922-8a2b-f2f17b1656ee

وی همچنین از اجرای طرح افزایش مسوولیت نهادهای اجتماعی (CSR) در سال جاری خبر داد و گفت: در این طرح به دنبال اجرای وظیفه تمام نهادهای اقتصادی، دولتی و سیاسی در ارتباط با تکریم سالمندان و حمایت از توانجویان هستیم تا از آن ها به عنوان مکمل اقدام های این سازمان استفاده شود.

رییس سازمان بهزیستی از رونمایی سند منزلت سالمندان در سال جاری خبر داد و افزود: این طرح، سندی جامع دربخش های مختلف ازجمله بسته های حمایتی، اجتماعی، معیشتی و پزشکی سالمندان بوده ودر اجرای آن تمام اقدام های مرتبط سازمان ها و نهادهای دولتی و خصوصی ساماندهی می شود.

هاشمی یادآوری کرد: هم اکنون یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از این سازمان خدمات مستقیم دریافت می کنند و حدود ۷۰۰ هزار نفر نیز تحت پوشش خدمات موردی قرار دارند.

وی جمعیت سالمندان کشور را بیش از شش میلیون نفر اعلام کرد و گفت: یک میلیون نفر از این تعداد به عنوان سالمندان دارای نیازهای اساسی از این سازمان خدمات دریافت می کنند.

هاشمی نگاه سال ۹۴ این سازمان را مهربانانه توصیف کرد و ادامه داد: اعتبار این سازمان در بودجه سال جاری حدود ۱۸ رصد و به میزان سه هزار میلیارد ریال افزایش یافته که این میزان اعتبار بیشتر در حوزه های حمایتی شامل مسکن، بیمه و پزشکی هزینه می شود.

13987m67f6c118-a61d-439a-bc50-5ce057cb99b4

نماینده مردم مراغه و عجب شیر در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین گفت: با توجه به گستردگی نهادهای زیر نظر بهزیستی مراغه، ارتقای خدمات این مراکز نیازمند توجه بیشتر است.

مهدی دواتگری با اشاره به اینکه دو مجموعه ترک اعتیاد، آسایشگاه سالمندان و مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست و دو مرکز نگهداری کودکان استثنایی در این شهرستان وجود دارد، افزود: بهسازی امکانات رفاهی این واحدها از نیازهای اساسی برای ارایه خدمات بهتر به توانجویان و سالمندان است.

وی از موافقت رییس سازمان بهزیستی برای تکمیل مراحل احداث سالن چندمنظوره ورزشی کودکان بی سرپرست این شهرستان خبر داد و گفت: تخصیص حدود پنج میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این طرح در سال جاری از سوی رییس این سازمان مورد موافقت قرار گرفته است.

موسسه خیریه خواجه نصیر مراغه از سال ۷۲ تاسیس شده و از دو بخش نگهداری سالمندان و کودکان بی سرپرست ۱۲ تا ۱۸ سال تشکیل شده و هم اکنون این موسسه ۹۲ مددجوی سالمند و ۳۰ کودک بی سرپرست را تحت حمایت خود دارد.

مرکز ترک اعتیاد گلستان مراغه ویژه مردان در مرداد سال ۱۳۸۳ دایر شده و هم اکنون علاوه بر درمان بیماران مبتلا به اعتیاد از استان های شمالغرب کشور، در زمینه های اشتغالزایی و اقتصادی فعالیت می کند.

مرکز ترک اعتیاد اطهر نیز در سال ۹۳ برای بانوان تشکیل شده و برای بیماران خدمات ارایه می دهد.

مراغه با حدود ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در ۱۴۷ کیلومتری جنوب تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

معادله‌ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی