امروز

شنبه, ۴ اسفند , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۲:۱۰ قبل از ظهر

سایز متن   /

دکتر همایون هاشمی رییس سازمان بهزیستی کشور گفت: توجه به پیشگیری باید به صورت جدی تر و در قالب شبکه منسجم اطلاع رسانی در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، دکتر همایون هاشمی روز پنجشنبه در اولین همایش تخصصی باز آفرینی پایدار محله های هدف شهر سبزوار افزود: سرانه خوبی در بخش خدمات اجتماعی و پیشگیری نداریم.

وی با تاکید بر همکاری بیشتر دانشگاهها و ارباب جراید با سازمان بهزیستی در حوزه پیشگیری اظهار کرد: باید در قالب شبکه منسجم در زمینه آسیب های اجتماعی بویژه آسیب های نو پدید اطلاع رسانی شود.

وی گفت: همانگونه که به درمان می پردازیم باید پیشگیری را هم بیش از پیش مدنظر داشته باشیم.

هاشمی در باره توانمندسازی سکونتگاههای غیررسمی کشور افزود: در توانمندسازی این سکونتگاهها باید نگاه جامع و اجتماعی به انسان به عنوان مهمترین بخش داشته باشیم.

DSC_0371

وی ادامه داد: اگر به عنصر انسانی و اجتماعی توجه به موقع نشود، وقایعی رخ خواهد داد که به زیان جامعه، نظام و حاکمیت خواهد بود.

رییس سازمان بهزیستی کشور اظهار کرد: بیش از همه باید برنامه اجتماعی برای عناصر انسانی داشته باشیم و با همین نگاه پایگاه خدمات اجتماعی در حاشیه شهرها ایجاد کنیم.

وی با اشاره به راه اندازی پایگاه هایی در جهت توانمندسازی و کاهش بحران های اجتماعی در سکونتگاههای غیررسمی گفت: مرکز اورژانس و فوریت های اجتماعی نقطه اصلی و در پی آن ایجاد پایگاههای اجتماعی اولویت های سازمان بهزیستی کشور می باشد.

وی افزود: پایگاههای خدمات اجتماعی طبق شرایط و بر اساس نیاز ساکنان سکونتگاه های غیررسمی راه اندازی می شود.

هاشمی ادامه داد: سازمان بهزیستی برای فقر زدایی و مداخلات اجتماعی حاشیه ای و بافت های غیر رسمی، شبکه نسبتا منسجمی ایجاد کرده است.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

معادله‌ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی