امروز

شنبه, ۴ اسفند , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۳:۲۳ قبل از ظهر

سایز متن   /

رئیس سازمان بهزیستی کشور ضمن تأکید بر لزوم توجه به نوگرایی در سازمان بهزیستی، گفت: نوگرایی باید همراه با یک ساختار هوشمند و متناسب با نیاز کنونی متجلی شود.

همایون هاشمی، با اعلام اینکه در حال حاضر ۶۰ هزار نفر از مددجویان سازمان بهزیستی دارای تحصیلات آکادمیک هستند، اظهار کرد: ۳۲ هزار نفر دیگر نیز در حال تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی هستند.

وی حضور مددجویان در عرصه های علمی را لازمه ارتقاء خدمات و نیازهای این قشر دانسته و افزود: برای رفع نیازهای امروزی مددجویان نمی توان بر اساس مدل مددکاری قدیمی برخورد کرد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با ذکر این نکته که همان گونه که جامعه به سمت صنعتی شدن در حال پیش روی است، گفت: نیازهای جامعه بهزیستی کشور نیز به تبع این تحولات تغییر کرده است.

هاشمی با اشاره به اینکه اشتغال، مسکن و توجه به نیازهای معلولینی که تحصیلات آکادمیک دارند باید بر اساس نیازهای آنها صورت پذیرد، تصریح کرد: در بُعد مسائل شهری و شهروندی و همچنین آسیب های نوپدید باید مطالعات جدید صورت پذیرد تا بتوان پاسخگوی نیازهای این قشر تحصیل کرده بود.

وی بروز و افزایش معلولیت های اکتسابی ناشی از تصادفات و صدمات را چالش جدیدی در عرصه سازمان بهزیستی دانسته که در صورت عدم کنترل آن امکان بروز تبعات جبران ناپذیر ناشی از آن دور از انتظار نخواهد بود. رئیس سازمان بهزیستی کشور با ذکر این نکته که اعتیاد و مواد مخدر به یک آسیب دو سویه فردی و اجتماعی مبدل شده است، ادامه داد: در راستای کنترل معتادین تازه بهبود یافته سازمان بهزیستی پس از بهبودی اولیه مراکز گذری را تأسیس کرده تا به صورت مراکز نگهداری ثانویه به ویژه در حوزه معتادین بی سرپرست و بدسرپرست وارد عمل شود.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اعلام اینکه روند “آسان سازی در نحوه واگذاری فرزندان” برای خانواده دار کردن کودکان بی سرپرست در برنامه های سازمان بهزیستی گنجانده شده است، گفت: در قالب این طرح می توان به راحتی کودکان بی سرپرست را مدیریت و حمایت کرد.

وی در پایان ضمن تأکید بر اینکه فرد معلول یک انسان ناتوان نیست، خاطرنشان کرد: سازمان بهزیستی تمام توان خود را در راستای توانمندسازی مددجویان خود به کار خواهد بست، اما باید توجه داشت که تحقق این مهم با همکاری سایر ارگانها و نهادها و همچنین اصحاب رسانه میسر خواهد شد.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

معادله‌ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی