امروز

یکشنبه, ۵ اسفند , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۲:۲۰ قبل از ظهر

سایز متن   /

همایون هاشمی نماینده میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی گفت: با حمایت از کالای ایرانی و با تحقق شعار سال می توانیم سبب شکوفایی اقتصادی و در نهایت توسعه شویم.

همایون هاشمی با بیان اینکه نامگذاری هر سال به یک نام توسط رهبر معظم انقلاب، یک سنت حسنه است، اظهار کرد: ایشان با این نامگذاری، عنوان کلی و مسیر و جهت ریل حرکت اصلی را در طی سال مشخص می کنند.

نماینده میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی افزود: در این راستا، امسال نیز به نام سال “حمایت از کالای ایرانی” نامگذاری شده است که یکی از دغدغه های اساسی در حوزه اقتصاد بود و خوشبختانه امسال تبدیل به شعار و رویکرد سال شده است.

وی گفت: ما باید به سمت حمایت از کالای ایرانی  و تولید ملی حرکت کنیم و بر اساس مزیت های نسبی که در هر منطقه ای از کشور وجود دارد، یک سری اقلام و کالای اساسی را خوب حمایت کنیم تا چرخ تولید و چرخ اقتصاد خوب بچرخد.

هاشمی تصریح کرد: اگر اینگونه باشد در آن صورت چرخ اقتصاد بدون اصطکاک و با دقت بیشرت و روان خواهد چرخید و ارزش افزوده اقتصادی نیز به ارمغان می آورد.

نماینده میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در همه کشورها رویکرد حمایت از تولیدات داخلی در محصولات خرد، صنعتی و … وجود داشته وسپس به سمت محصولات غیرخودی می روند، اظهار کرد: ما نیز اگر بخواهیم اقتصاد کشور ما متحول بشود، باید به سمت تحقق شعار سال بر اساس رویکرد مزیت نسبی حرکت کرده و با حمایت از کالای ایرانی، سبب شکوفایی اقتصادی و در نهایت توسعه شویم.

وی در مورد نقش مجلس در تحقق شعار امسال نیز گفت: در برنامه ششم توسعه و در ماده واحده قانون برنامه سال ۹۶   رویکرد مصرف تولیدات ایرانی را داشتیم.

هاشمی افزود: نیاز است تا روی این رویکرد کارشناسان اقتصادی نظریه پردازی کرده و مسیر را شفاف تر کنند تا به کسانی که در این عرصه می خواهند قدم بردارند، کمک کرده و با تثبیت شعار و اجرایی شدن آن در مسیر توسعه گام برداریم و مجلس نیز در خدمت آنهاست.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

معادله‌ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی