امروز

چهارشنبه, ۲۹ اسفند , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۳:۰۴ بعد از ظهر

سایز متن   /

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان غربی گفت: نبود نظام ارجاع، در نظر نگرفتن بحث پزشک خانواده در اجرای محورهای اصلی آن و عدم پیش‌بینی پایدارسازی منابع از مواردی است که باید بیش از پیش در اجرای طرح تحول سلامت مورد توجه قرار گیرد.

همایون هاشمی امروز مجمع سلامت آذربایجان غربی که در سالن همایش بانک صادرات استان برگزار شد اظهار داشت: در جمع ما افراد باسوادی در حوزه علوم اجتماعی حضور دارند و بهتر از ما می‌دانند که در کشورهای توسعه‌یافته بحث سلامت و مؤلفه‌های وابسته به آن یکی از شاخص‌های اصلی پیشرفت است.

وی خاطرنشان کرد: طرح تحول سلامت در دولت یازدهم آغاز شد و ریل گذاری خوبی در این مورد صورت گرفته که اکنون نیاز به یک مشارکت اجتماعی دارد.

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان غربی گفت: امسال ۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح تحول سلامت از منابع هدفمندی یارانه در نظر گرفته شدهکه امیدواریم با تخصیص آن نقایص این طرح رفع شود.

وی تصریح کرد: نبود نظام ارجاع، در نظر نگرفتن بحث پزشک خانواده در اجرای محورهای اصلی آن و عدم پیش‌بینی پایدارسازی منابع از مواردی است که بایدبیش از پیش در اجرای طرح تحول سلامت مورد توجه قرار گیرد.

هاشمی با بیان این که تا می‌توانیم نقش دولت را در حوزه سلامت کاهش دهیمتاکید کرد: در اجتماعی سازی سلامت و اجرای طرح مجمع سلامت نیاز به یکراهبری هوشمندانه داریم که این راهبری توسط مردم صورت خواهد گرفت.

وی تاکید کرد: همچنین چیزی که باید در بحث نظارت در بدنه وزارت کشور صورت گیرد، نظارت سیستمی است و اگر نظارت سیستم محور داشته باشیم بسیاری از عارضه‌های اداری موجود که مردم از آن گله‌مندند را کاهش دهیم و به این ترتیب ارزش افزوده فعالیت‌های دانشگاه علوم پزشکی را افزایش دهیم.

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان غربی افزود: موضوع پیشگیری در سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری بسیار مورد توجه قرار گرفته و طب ایرانی، طبی کم هزینه است که در برنامه ششم توسعه نیز به آن الزام شده و اجرای آن اثر بسیارقابل توجهی در کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری درمان خواهد داشت.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

معادله‌ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی