امروز

شنبه, ۳۰ شهریور , ۱۳۹۸

  ساعت

۱۱:۱۴ قبل از ظهر

سایز متن   /

همایون هاشمی گسترش مهمانی های مختلط را تهدیدی جدی برای جوانان دانسته و می گوید: خرده فرهنگ هایی به لحاظ مذهبی و ملی و مباحث اجتماعی در کشور وجود دارد و نباید ساختارها شکسته شود و این خرده فرهنگ ها اعتبار خود را از دست دهد.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی، می افزاید: در کشوری اسلامی زندگی می کنیم و معیشت و زندگی به صورت حرفه ای با مفهوم دین آغشته است و اگر افراد به صورت فردی و جمعی آداب و سنن کشور را زیر سوال ببرد امری پسندیده نیست.

بخش زیادی از آسیب های اجتماعی از مهمانی های مختلط نشات می گیرد

وی با بیان اینکه بخش زیادی از آسیب های اجتماعی از پارتی ها و مهمانی های مختلط نشات می گیرد، تصریح می کند: در این مهمانی ها ارزش ها زیر پاگذاشته می شود و ساختار شکنی ها از بین می رود اینکه افراد بدون شناخت از وضعیت و نحوه برگزاری مهمانی ها در آنها شرکت کنند به نوعی آسیب زا است.

هاشمی بر این باور است که فضای مجازی خوبی ها و بدی های دارد و نمی توان به صورت کلی آن را آسیب زا دانست و نمونه این آسیب ها را می توان دعوت به مهمانی های مختلط دانست البته در تمامی کشورهای آمریکایی و اروپایی دسترسی به اینترنت نظام گسیخته که موجب بروز آسیب های اجتماعی شود مورد نکوهش است و کاملا آزادانه نیست.

پیشگیری از مهمانی های مختلط لازمه تربیت درست فرزندان در خانواده و محیط های آموزشی و تربیتی

وی پیشگیری از مهمانی های مختلط را لازمه تربیت درست فرزندان در خانواده و محیط های آموزشی و تربیتی دانسته و می گوید: پیش از اینکه نوجوانان و جوانان درگیر آسیب های ناشی از فضای مجازی و به تبع آن مهمانی و پارتی های مختلف شوند نیاز است آموزش های لازم به آنها ارائه شود تا از این آسیب خود به خود دور شوند.

همچنین همایون هاشمی عمده مشکل در برگزاری مهمانی های مختلط را عدم فرهنگ سازی مناسب و آگاهی مناسب جوانان و نبود تفریحات سالم می داند و بر این باور است که باید تفریحات سالم جایگزین تفریحات ناسالم شود؛ جوان به دنبال سرگرمی و پرشدن اوقات فراغت است و باید به گونه ای وقتش پر شود.

وی می افزاید: برنامه های جایگزین باید تدوین شده و توسعه ورزش، فضاهای سرگرمی باید در دستور کار قرار گیرد البته آموزش عوارض ناشی از فضای مجازی باید به مردم ارائه شود و اثرات و آسیب های ناشی از این باید در دستور کار قرار گیرد شورای عالی فضای مجازی و دستگاه های مسئول نیز باید فرهنگ سازی و بسترسازی مناسب برای نحوه استفاده درست از فضای مجازی را آموزش دهند .

مهار فضای مجازی با رفتارهای سلبی و انتظامی تحقق نمی یابد
کنترل مهمانی های مختلط نیاز به فرهنگ سازی و افزایش آگاهی جوانان دارد و باید برنامه های کنترل شده باشد و حد و مرزی در کشور برای آن تعریف شود.

هاشمی معتقد است مهار فضای مجازی با رفتارهای سلبی و انتظامی تحقق نمی یابد البته در حال حاضر دسترسی ها به اینترنت و فضای مجازی زیاد شده و باید همزمان با گسترش این فضاها آموزش ها به مردم در دستور کار قرار گیرد؛ کنترل مهمانی های مختلط نیاز به فرهنگ سازی و افزایش آگاهی جوانان دارد و باید برنامه های کنترل شده باشد و حد و مرزی در کشور برای آن تعریف شود.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

معادله‌ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی