امروز

پنج شنبه, ۲ آبان , ۱۳۹۸

  ساعت

۰۰:۵۵ قبل از ظهر

سایز متن   /

نماینده مردم میاندواب شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی به منظور سرکشی از حوزه انتخابیه خود از راه اندازی اورژانس اجتماعی ۱۲۳ در میاندوآب خبر داد.

۳۴۴۴۴۴

به گزارش پایکاه اطلاع رسانی دکتر همایون هاشمی، نماینده مردم میاندواب شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی به منظور سرکشی از حوزه انتخابیه خود به اداره بهزیستی شهرستان میاندوآب رفتند با رییس بهزیستی این شهرستان دیدار و گفتگو کردند.

در ادامه دکتر همایون هاشمی به همراه جناب آقای کریمی رییس بهزیستی شهرستان میاندوآب و تنی چند از مسئولین شهرستان به ملاقات دو تن از معلولین ضایعه نخاعی این شهرستان رفتند و از نزدیگ پیگیر مشکلات آنها شدند.

در ادامه این دیدار دکتر همایون هاشمی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از ایجاد و راه اندازی اورژانس اجتماعی در میاندواب خبر دادند.

همچنین خبر از راه اندازی و آغاز به کار یک پایگاه سلامت اجتماعی در محله شهید اکبرنژاد جهت خدمت به مردم این منطقه را دادند.


لازم به گفتن است: اورژانس اجتماعی یکی از برنامه‌هایی است که برای حل مشکلات مردم توسط دفتر امور آسیب‌دیدگان سازمان بهزیستی در حال اجراست. این برنامه تلفیقی از مداخله در بحران فردی، خانوادگی و اجتماعی(‌مرکز اورژانس اجتماعی)، خط تلفن ۱۲۳، تیم سیار اورژانس و پایگاه خدمات اجتماعی است که در مرحله اول با هدف توانمندسازی اجتماع محور در سکونت‌گاه‌های غیررسمی تدوین شده است.

در این برنامه ویژگی‌های مهم تخصصی بودن، به موقع بودن و در دسترس بودن مد نظر قرار گرفته تا از این طریق ارائه خدمات اجتماعی به مردم در در سازمان بهزیستی کشور محدود به زمان و مکان نشود و رویکرد فعال و جامعه محور جایگزین رویکرد غیرفعال در برنامه‌های عملیاتی شود همچنین این برنامه استفاده بهینه از منابع مادی و معنوی، کاهش دیوانسالاری، تجمیع خدمات، فراگیری و هماهنگی بین واحدها را در پی دارد.

این برنامه تلاش می‌کند تا مداخلات روانی و اجتماعی را قبل از مداخلات قضایی و انتظامی وارد کار کند؛ شناسایی آسیب‌های اجتماعی در حال شیوع به صورت کشوری و منطقه‌ای نیز از طریق این برنامه صورت می‌گیرد تا از این طریق در پیشگیری از آسیب‌های جدید در آینده جلوگیری شود.

اصول اورژانس اجتماعی شامل مواردی از جمله، کمک به حذف آسیب‌های اجتماعی، ارائه خدمات با سه ویژگی به موقع بودن، در دسترس بودن و تخصصی بودن، همکاری درون و برون سازمانی، انجام کار تیمی، رویکرد علمی در مداخلات، مسئله‌یابی به موقع، توانمندسازی اجتماعی محور، جامعیت اقدامات و فراهم کردن زمینه مشارکت برای مردم و سازمان‌های مردم نهاد است.

کنترل و کاهش بحران‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی، جایگزینی مداخلات روانی و اجتماعی به جای مداخلات انتظامی و قضایی، پیشگیری از وقوع جرم، ارتقای توانمندی افراد در معرض آسیب نیز اهداف این طرح عنوان شده است.

گروه‌های هدف این برنامه نیز زوجین متقاضی طلاق و افراد دارای اختلاف خانوادگی حاد، زنان و دختران آسیب‌دیده اجتماعی، کودکان کار و خیابان، همسران و کودکان آزار دیده، دختران و پسران فراری از منزل و سایر افرادی هستند که به هر دلیل در شرایط بحرانی قرار گرفته‌اند. خدمات تخصصی این برنامه نیز خدمات مددکاری، روانشناسی، تربیتی، حقوقی، فرهنگی، آموزشی است.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

معادله‌ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی