امروز

چهارشنبه, ۱ آبان , ۱۳۹۸

  ساعت

۲۳:۴۷ بعد از ظهر

سایز متن   /

دکتر همایون هاشمی با تاکید بر اینکه در بودجه بیشتر توجه مان بر اجرای صحیح و پایدار سازی منابع طرح تحول بود، گفت: در بودجه ۹۶ پایدارسازی منابع برای اجرای دائمی طرح تحول و رفع موانع و اشکالات را مورد توجه قرار دادیم.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر همایون هاشمی تعامل سازنده بین عوامل مختلف تصمیم گیرنده را از شاخص های اصلی بودجه سال ۹۶ دانست و گفت: بودجه امسال در شریطی از صحن مجلس عبور می کند که یک چشم مان به برنامه ششم توسعه است و نیم نگاهی هم به برنامه پنجم داشتیم. بنده در کمیسیون تلفیق حضور داشتم، از شاخص های اصلی، تعامل سازنده ای بود که بین عوامل مختلف تصمیم گیرنده وجود داشت.

وی با اشاره به مبحث بهداشت و درمان در بودجه سال ۹۶، بیان کرد: کمیسیون بهداشت بعد از اجرای طرح تحول سلامت توسط دولت یکسری نگرانی هایی در مسیر اجرای صحیح طرح تحول داشت. در بعضی از موارد که الزام به اجرای درست طرح تحول و همچنین پایدارسازی منابع بود، ملاحظاتی انجام دادیم و رقم هایی را هم در حوزه دخانیات و هم در حوزه های مختلف پیش بینی کردیم و از محل هدف مندی یارانه ها ۴۸۰۰میلیارد پیش بینی کردیم تا به صورت مستقیم در طرح تحول هزینه شود.

عضو کمیسیون بهداشت با تاکید بر اینکه در بودجه بیشتر توجه مان بر اجرای صحیح و پایدار سازی منابع طرح تحول بود، عنوان کرد: در بودجه ۹۶ پایدارسازی منابع برای اجرای دائمی طرح تحول و رفع موانع و اشکالات را مورد توجه قرار دادیم از جمله اشکالات این بود که طرح تحول مبتنی بر پزشک خانواده نبود بنابراین اصرار کردیم باشد، همچنین مبتنی بر نظام ارجاع نبود که مصوب کردیم تا نظام ارجاع حتما باید عملی شود و مبتنی بر خطوط راهنما باشد.

وی اظهار داشت: یکی از اقدامات شایسته ای که انجام دادیم، انتزاع سازمان بیمه سلامت از وزرات رفاه و آوردن آن ذیل سازمان اداری وزارت بهداشت بود.

هاشمی با بیان اینکه باید بیمه ها را از ذیل وزارت کار خارج کنیم، تصریح کرد: چون وقتی بیمه ها در آنجا قرار می گیرند خدمات شایسته ای که از آنها انتظار است به هزار و یک دلیل انجام نمی گیرد و متاسفانه بخش درمان هنوز نتوانسته اند خیلی از مطالباتشان را از بیمه ها دریافت کنند و این یک نقص است.

وی افزود: آن طرف هم باید وزارت بهداشت به عنوان متولی پاسخگو باشد و این تولی گری با میزان اختیاراتش هم سطح و هم تراز  نیست ما باید در آتیه این هم ترازی را ایجاد کنیم.

نماینده مردم میان دوآب، شاهین دژ و تکاب با اشاره به بهزیستی گفت: اقدام شایسته ای که از محل هدفمندی یارانه ها انجام دادیم این بود که ۱۰۰ میلیارد تومان برای توسعه اورژانس اجتماعی در شهرهای بالای ۵۰ هزار نفر اختصاص دادیم.

به گزارش رادیو گفت و گو، وی با اعتقاد بر اینکه در حوزه توسعه بهداشت عمومی و بهداشت پایه، واکسیناسیون حرف اول را می زند، اظهار داشت: با کمک همکاران کمیسیون تلفیق و کمیسیون بهداشت، مصوب شد صد میلیارد تومان از محل هدفمندی برای مطالعه، تحقیق و توسعه واکسن های مختلف برای موسسه رازی محسوب شود.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

معادله‌ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی