امروز

چهارشنبه, ۴ مهر , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۳:۴۸ بعد از ظهر

      چهارشنبه - ۷ تیر ۱۳۹۶      8107      4645 بازدید   

نماینده مردم میاندوآب، شاهیندژ و تکاب در مجلس معتقد است که رهبری، مسئولان و مردم به این نتیجه رسیده‌اند که امروز موضوع اشتغال و بیکاری در حال تبدیل شدن به پاشنه آشیل و چالش اساسی در نظام است.

برنامه بهارستان با موضوع بررسی فعالیت‌های کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی، با حضور همایون هاشمی، نماینده مردم میاندوآب، شاهیندژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی، روی آنتن شبکه رادیویی گفت‌و‌گو رفت.

نماینده مردم میاندوآب، شاهیندژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی، در این برنامه درباره اقدامات مجلس در راستای شعار سال و میزان تاثیرگذاری کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی، عنوان کرد: مقام معظم رهبری شعار سال را براساس یک‌سری دغدغه‌ها و چالش‌ها مطرح می‌کنند و انتظار می‌رود که در راستای تحقق آن از حد شعار فراتر رویم. دولت، مجلس و سایر نهادها باید این شعار را به‌عنوان یک الگو بپذیرند و روی آن کار کنند و به مرحله اجرا دربیاورند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: رهبری، مسئولان و مردم به این نتیجه رسیده‌اند که امروز موضوع اشتغال و بیکاری در حال تبدیل شدن به پاشنه آشیل و چالش اساسی در نظام است. مقام معظم رهبری دو سال روی این این موضوع تاکید ویژه دارند و در این راستا دولت باید برنامه ارائه کند. در مجلس هم در برنامه‌ ششم توسعه، ظرفیت‌های خوبی برای موضوع اشتغال دیده شد، ولی متاسفانه دولت هنوز هیچ اقدامی در اجرا و حتی ابلاغ این برنامه نداشته است. در لایحه بودجه نیز ظرفیت‌های لازم از جمله برای زنان سرپرست خانوار، گروه‌های خاص، معلولان و افراد در معرض بیکاری پیش‌بینی شده است.

به گزارش رادیو گفت و گو، نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی،گفت: مشکل عمده در اجرای برنامه‌های این است که ما یک برنامه تجمیعی در حوزه‌های مرتبط با اشتغال نداریم. از وزارت اقتصاد تا وزارت صنعت و معدن و وزارت کار، گاهی شانه خالی می‌کنند. نوعی نگاه جزیره‌ای بر این مساله حاکم است. قانون به اندازه کافی داریم، ولی یک نهاد متولی و عزم ملی در بین مسئولان به‌نظر من وجود ندارد.

 

ویدئو های مشابه

ویدئو های پیشنهادی

      10399      1291 بازدید   
      10389      1842 بازدید   
      10367      1927 بازدید   
      10176      2741 بازدید   
      9972      3208 بازدید   
      9931      3320 بازدید   
      9572      5568 بازدید   
      9537      5695 بازدید   
      9086      9966 بازدید   
      8863      6646 بازدید   
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی