امروز

یکشنبه, ۲ مهر , ۱۳۹۶

  ساعت

۰۴:۵۰ قبل از ظهر

      پنج شنبه - ۱۴ بهمن ۱۳۹۵      7297      1566 بازدید   
همایون هاشمی در برنامه “بدون خط خوردگی” رادیو گفت و گو، با اشاره به اینکه با قرار گرفتن بیمه ها در ذیل وزارت بهداشت، گفت: تجمیع بیمه ها به معنای جابه جایی ثروت نهادها و سایر حوزه ها مثل تامین اجتماعی نیست، بلکه همه بیمه ها به صورت یکپارچه و در یک طراز رفتار کنند و پاسخگو باشند.
۷۷۴۷۸۶۶۵
برنامه “بدون خط خوردگی” با موضوع بررسی علل انتقال سازمان بیمه سلامت از وزارت کار و رفاه و تأمین اجتماعی به وزارت بهداشت در برنامه ششم توسعه و با حضور دکتر همایون هاشمی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی روانه آنتن شد.

دکتر همایون هاشمی با اظهار به اینکه متولی در حوزه سلامت و قوانین بالادستی و سیاست های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری، وزارت بهداشت و درمان است، گفت: متولی امر برای اینکه بتواند ماموریت ها و وظایف خودش را به درستی انجام دهد و پاسخگو هم باشد نیاز به ابزارهای مختلفی دارد. صنعت بیمه گیری درحوزه درمان یک قاعده ای دارد که نمی توان این قاعده را از حوزه درمان مستثنی کرد، بالاخره این چرخ مالی باید در خدمت توسعه بهداشت و درمان و امور مرتبط باشد.

وی ادامه داد: لذا بحث های مختلفی در صحن مجلس و در کمیسیون تخصصی وزارت بهداشت صورت گرفت و نمایندگان قانع شدند و به این نتیجه رسیدند که بیمه سلامت و حتی سایر بیمه ها باید یک رابطه مستقیم و منطقی با وزارت بهداشت داشته باشند تا وزارت بهداشت بتواند به وظایف ذاتی خودش عمل کند و پاسخگو باشد. متولی در حوزه سلامت وزارت بهداشت است لذا بیمه درمان در زمان رای گیری و مصوبه مجلس در حوزه وزارت بهداشت جا گرفت.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی خاطر نشان شد: نمایندگان صلاح ملت را در نظر می گیرند و این تصمیم باعث خواهد شد در آینده وزارت بهداشت در مقابل تکالیف خودش پاسخگوتر هم به مجلس و هم به ملت باشد.

وی با اشاره به اینکه با قرار گرفتن بیمه ها در ذیل وزارت بهداشت، دیگر این وزارتخانه در عدم انجام وظایف خود بهانه ای نخواهد داشت، عنوان کرد: بعد از این از وزارت بهداشت خواهیم خواست تا کار خودش را دقیق تر و وروان تر انجام بدهد و عملا بهانه ای وجود ندارد که بیمه ها با این وزارت همکاری ندارند.

دکتر هاشمی با یاد آوری اینکه بیمه ها زیر نظر وزارت بهداشت خواهند بود، در عین حال گفت: البته این به این معنا نیست که ادغام در دل معاونت درمان وزارت بهداشت باشد، بلکه همان استقلال و شرایط تخصصی خودش را به عنوان یک سازمان مستقل وابسته به وزارت بهداشت حفظ خواهد کرد، قبلا ذیل وزارت کار بود و الان ذیل وزارت بهداشت است اما همان رویه تخصصی خودش را حفظ خواهد کرد.

وی در رابطه با تجمیع بیمه ها عنوان کرد: تجمیع بیمه ها به معنای جابه جایی ثروت نهادها و سایر حوزه ها مثل تامین اجتماعی نیست، نظر عمده نمایندگان در کمیسیون بهداشت این است که یک سیاست گذاری دقیق و هم طراز و یک یکپارچه گی در سطح سیاست گذاری و راهبردی ایجاد شود و این بدان معنا نیست که بخش درمان تامین اجتماعی ذیل وزارت بهداشت شود، بلکه همه بیمه ها به صورت یکپارچه عمل کنند و در یک طراز رفتار کنند و پاسخگو باشند و بتوانند سیاست های کلی شان با هم همخوانی داشته باشد.

وی ادامه داد: لذا ما در کمیسیون بهداشت تصمیم گرفتیم تا ریاست شورای عالی بیمه که یک نهاد سیاست گذاری و بالادستی است و عملا در حوزه اجرا دخالت نمی کند، به وزارت بهداشت بدهیم که فعلا درمرحله رای گیری باقی مانده است. 

در پایان عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: در حوزه وزارت بهداشت نیز اشکالاتی وجود دارد و طی جلساتی که با این وزارتخانه داریم برای آنکه طرح تحول در آینده روان تر و دقیق تر و موثرتر عمل کند با کسی تعارف نداریم و انتقادات جدی خودمان را به مسئولین وزارت بهداشت اعلام کرده ایم.

برای شنیدن فایل صوتی این برنامه دکمه پخش را کلیک کنید

 

ویدئو های مشابه

۷img125555858585
moharam2-1
photo_2017-09-05_08-38-13
۸۵۲۵۲۲۵
۵۳۹۱۸_Orig

آمار رو به رشد ابتلا به بیماری ایدز

      8681      166 بازدید   

ویدئو های پیشنهادی

۲۲۵۲۵
      8674      1492 بازدید   
۴
      8660      383 بازدید   
۴۷۴۷۴۷۴
      8586      4365 بازدید   
۲۰۱۶۰۷۱۰۸۹۳۱۱۳۵۰۹۴_Orig
      8534      3523 بازدید   
photo_۲۰۱۷-۰۶-۲۷_۱۳-۵۹-۴۲
      8107      1543 بازدید   
۲۰۱۶۰۷۱۰۸۹۳۱۱۳۵۰۹۴_Orig
      7999      1647 بازدید   
۴۷۵۸۸۷۴۴۵
      7761      9060 بازدید   
photo_2017-02-10_15-50-56
      7412      1547 بازدید   
۴۷۵۸۸۷۴۴۵
      7297      1568 بازدید   
۴۷۵۸۸۷۴۴۵
      7072      1722 بازدید   
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی