امروز

چهارشنبه, ۹ بهمن , ۱۳۹۸

  ساعت

۱۱:۳۸ قبل از ظهر

سایز متن   /

همایون هاشمی رییس فراکسیون غذا و دارو مجلس شورای اسلامس ضمن بازدید از کارخانه تولید داروهای ضدسرطان و سایت آنکولوژی از داروی گلاتیرامر برای درمان بیماری ام اس رونمایی کردند.

اعضای فراکسیون غذا و دارو و ‌کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ظهر چهارشنبه ۲ آبان ماه از کارخانه تولید داروهای ضدسرطان و سایت آنکولوژی بازدید کردند. همچنین در این مراسم از داروی گلاتیرامر استات که در جهت کند کردن روند بیماری ام اس مورد استفاده قرار می‌گیرد، رونمایی شد.

سبد دارویی کارخانه اکتوورکو با توسعه فاز یک به بیش از دویست قلم کالایی رسیده است

«همایون هاشمی»،  با اشاره به بازدید فراکسیون غذا و دارو از کارخانه اکتوورکو و رونمایی از داروی ضد پیشروی ام اس گفت: این مجموعه از سال ۱۳۹۰ شروع به کار کرده و سبد دارویی شان در حال حاضر با توسعه فاز یک به بیش از دویست قلم کالایی رسیده است. از جمله داروهای مهمی که این مجموعه تولید می‌کند داروهای اینترفرون ‌ها بوده که مربوط به کنترل بیماری ام اس است، امروز نیز از یک داروی دیگری با نام گلاتیرامرکه در جهت کند کردن روند بیماری ام اس مورد استفاده قرار می‌گیرد رونمایی شد.

دارو گلتیارامر صد در صد ایرانی و قابل رقابت با نمونه مشابه خارجی است

 نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ویژگی دارو گلاتیرامر این است که صفرتا صد آن حتی مواد اولیه هم توسط کارخانجات تولیدکننده مواد اولیه در ایران تهیه شده و صددرصد داروی بومی ایرانی محسوب می‌شود،  از نظر کیفیت هم با توجه به استانداردها و تاییده هایی که گرفته است قابل رقابت با نمونه مشابه خارجی است و از این نظر یک ویژگی خاص محسوب می‌شود.

ویژگی دارو گلتیارامر این است که صفرتا صد آن حتی مواد اولیه هم توسط کارخانجات تولیدکننده مواد اولیه در ایران تهیه شده و صددرصد داروی بومی ایرانی محسوب می‌شود

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: امسال خط های تولیدی دیگری نیز  با مشارکت بخش‌های مختلف کشور و ظرفیت های خارجی در حال راه اندازی هستند که هم در رده‌ی داروهای ضدسرطان و هم در حوزه داروهای مربوط به رماتیسم فعالیت خواهد کرد. این مجموعه داروهایی که قرار است در سالروز میلاد حضرت رسول (ص) افتتاح شود یک ویژگی‌ بسیار مهم دارد و آن هم کاهش وابستگی دارویی کشور به واردات است.

پایه گذاری تکنولوژی کشت سلولی در ایران 

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: یک دسته داروها نیز وجود دارندکه با نام داروهای بیو سلولی شناخته شده و مواد اولیه آنها از کشت سلولی که یک تکنولوژی بسیار پیشرفته است تهیه می‌شود. داروهای بیو سلولی تحولی عظیمی را در صنعت دارویی جهان ایجاد کرده است. این تکنولوژی را خوشبختانه در داخل کشور با همکاری کشورهای آلمان،اسپانیا و برند Merck   و شرکت بایرساینس سوئیس وارد  و پایه گذاری کردند.

جذب هشتادمیلیون یورو  سرمایه گذار خارجی و تولید ۳۰۰۰ هزار شغل 

وی ادامه داد: این کارخانه بیش از سه هزار پرسنل دارد که از نظر ایجاد و تولید شغل نیز قابل توجه است، یکی از ویژگی هایی که برای اعضای فراکسیون غذا و دارو  هم حائز اهمیت بود جذب سرمایه گذار خارجی به میزان هشتادمیلیون یورو بود که از این جهت هم یک گام بسیار بزرگی در راستای جلب و جذب سرمایه خارجی در ایران برداشته بودند.

رئیس فراکسیون غذا و دارو مجلس شورای اسلامی، تاکیدکرد: متاسفانه صاحبان این صنعت در زمینه تامین و اختصاص ارز در سختی و مضیقه قرار داشتند. صاحبان این کارخانه یک ثروت ملی تلقی می‌شوند و باید از آنها  تمجید و قدردانی کنیم چرا که سه هزار خانواده را دور این سفره جمع کرده  واسطه ای برای کسب روزی حلال آنها شده است.اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

معادله‌ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی