امروز

چهارشنبه, ۲۶ تیر , ۱۳۹۸

  ساعت

۰۷:۵۰ قبل از ظهر

سایز متن   /

عضو کمیسیون بهداشت مجلس، با تاکیدبراینکه هیچ شبکه منسجمی در کشور برای حمایت از مبتلایان به ایدز وجود ندارد تاکید کرد وزارت بهداشت به عنوان متولی باید سازمان‌های مربوطه را برای تحقق این مهم دور یک میز جمع کند.

همایون هاشمی در واکنش به انتشار خبری از سوی معاون سازمان بهزیستی مبنی بر اینکه هیچ دستگاهی جز بهزیستی از مبتلایان به ایدز و خانواده‌‎هایشان حمایت نمی‌کند، گفت: البته وزارت بهداشت و درمان نیز از نظر تامین داروی مورد نیاز از این بیماران حمایت می‌کند، کما اینکه یارانه‌ای را هم برای تهیه داروهای گرانقیمت حوزه درمان HIV تعیین کرده است.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی، در بیان اقدامات حمایتی سازمان بهزیستی از بیماران مبتلا به ایدز ادامه داد: این سازمان باشگاه‌های HIV مثبت را ایجاد کرده است تا افرادی که سلولوژی آنها مثبت باشد در یکجا جمع کند و بیماران و خانواده‌هایشان را هم تحت آموزش قرار دهد، ضمن اینکه آنها را هم از نظر روانی- اجتماعی و هم احیانا حمایت‌های مالی و مددکاری تحت پوشش قرار می‌دهد.

وی یادآورشد: این اقدام باشگاه‌های HIV مثبت یک بار حفاظتی از خود آنها دارد و احتمالا آنها نسبت به دیگران هم رفتارهای مناسبتری ارائه می‌دهند، از سوی دیگر شبکه خوبی است برای اینکه مُبلغینی برای پیشگیری از ابتلا به HIV در سطح کشور باشند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: البته تعدادی از سازمان‌های مردم نهاد که به وزارت کشور وابستگی دارند هم اقداماتی در خصوص حمایت از مبتلایان به HIV انجام می‌دهند، اما در مجموع یک شبکه منسجمی در کشور که همه نیازهای این حوزه را پوشش دهد، وجود ندارد.

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی، در بیان راه ایجاد این شبکه منسجم تاکید کرد: متولی این حوزه وزارت بهداشت است که باید هم به لحاظ پیشگیری، هم آموزش‌های همگانی، هم درمان و مداخلات و حمایت‌های مالی به ویژه در زمینه تامین دارو به این حوزه ورود کند، بنابراین این وزارتخانه باید به عنوان متولی اصلی یک شبکه‌ای را طراحی کند و سایر ذینفعان نیز همچون بهزیستی، سازمان‌های مردم نهاد و دیگر سازمان‌هایی که در حوزه رفاه اجتماعی فعالیت دارند، دور یک میز جمع کند، همچنین شورای عالی سلامت و شورای عالی اجتماعی کشور هم می‌توانند به این حوزه ورود پیدا کنند./

 

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

معادله‌ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی