امروز

پنج شنبه, ۲۲ آذر , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۶:۱۲ بعد از ظهر

سایز متن   /

جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان شاهیندژ با حضور دکتر همایون هاشمی نماینده مجلس شورای اسلامی، جمعی از بازنشستگان، معلمان، مدیران مدارس برگزار شد.

بعد از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید مدیر آموزش و پرورش شهرستان شاهیندژ به ایراد سخنرانی و ارایه گزارش پرداختند.

سیاوش اسعدی با گرامیداشت ایام مبارکه دهه کرامت و تبریک انتخاب دکتر #همایون_هاشمی به ریاست مجمع نمایندگان آذربایجان غربی گزارشی از کاستیها و مشکلات اداره تحت مدیریت خویش را بطور مفصل ارایه نمود.

وی با اشاره به ۱۴۰۰۰ دانش آموز و ۲۰۰۰بازنشسته و همکار فرهنگی در شهرستان شاهیندژ وضمن تشکر از قشر زحمت کش فرهنگی گفت :مدارس بسیار قدیمی که باید تخریب شوند مشکل اساسی ماست که امسال برای ۱۵۰۰ دانش آموز فضای آموزشی در اختیار نداریم.

رییس آموزش و پرورش شاهیندژ در ادامه گزارش خود از نبود آزمایشگاه مرکزی کمبود رایانه در ۵۳ درصد مدارس سطح شهرستان، نبود سیستم هوشمند در ۸۳ درصد مدارس،بدهی آب و برق ،کمبود منابع دولتی جهت تعمیر و نگهداری مدارس و میز و نیمکتهای فرسوده مدارس شاهیندژ خواستار توجه جدی به این معضلات شد.

سیاوش اسعدی با اشاره به اینکه فرهنگیان شاهیندژ فاقد یک مجتمع فرهنگی بصورت تالار و خانه معلم هستند گفت: زمینی داریم که پولی برای ساخت این مجتمع نداریم وی در پایان با اشاره به اردوگاه ۱۳ هکتاری در شاهیندژ خواستار سرمایه گذاری در آن جهت تبدیل به اردوگاه دانش آموزی ملی شد که میتواند در صورت تحقق آن بر اقتصاد شاهیندژ نیز تاثیر مثبت داشته باشد.

photo_۲۰۱۷-۰۷-۳۱_۰۷-۴۳-۵۳در ادامه جلسه، فرهنگیان شاهیندژ علاوه بر طرح مشکلات اداره آموزش و پرورش صدای رسای محرومیت و مشکلات شهرستان شاهیندژ نیز شدند.

 آقای باغ آرا از بازنشستگان فرهنگی شاهیندژ پس از تشکراز حضور دکتر هاشمی در جلسه از فاضلاب نیمه کاره و اجرای کند آن،از عدم استخدام نیروهای شرکتی شاغل در آموزش و پرورش،عدم همسان سازی حقوق بازنشستگان و تفاوت فاحش دریافتی این قشر با دیگر نهادها و سازمانها،مدیریت ضعیف منابع آبی و گسترش بی رویه باغات و مشکلات درمانی شاهیندژ سخنانی ایراد نمودند.

 در ادامه آقای چراغی با اشاره به زمینه اشتغال موجود در شاهیندژ و استان با منابع آبی و خاک حاصلخیز از تبعیض بین این استان با استانهای دیگر انتقاداتی مطرح نمودند و خاطر نشان ساختند که اگر بودجه بر اساس سرانه جمعیتی توزیع شود تبعیض موجود ازبین خواهد رفت.

آقایان اسدالهی، مددیان، ابراهیمی، رسولی طاووسی، برهمنی و خانم پرویزیان مشکلاتی را مطرح نموده که عمده این مشکلات شامل تامین نیروی انسانی و زمین مورد نیاز جهت ایجاد رشته های کشاورزی،تامین تجهیزات مورد نیاز مدارس شبانه روزی،مرکز آزمون شاهیندژ و نظام هماهنگ حقوق بود.

photo_۲۰۱۷-۰۷-۳۱_۱۸-۰۷-۲۱

🔷 🔷 اذربایجان غربی، اذربایجان غریب است

پس از استماع سخنان حاضرین جلسه ،دکتر همایون هاشمی باتشکر از حاضرین و سخنرانان جلسه گفت که نصایح و راهکارهای عزیزان فرهنگی را در حد توانم بکار خواهم بست.

نماینده مردم میاندوآب ,شاهیندژ و تکاب با اشاره به سخنان فرهنگیان شاهیندژ گفتند که حتما در ملاقات با آقای اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور مشکلات مطرح شده را به سمع ایشان خواهند رساند.

سپس بزرگترین دغدغه خود را اشتغال و کارآفرینی دانسته و راهکار آنرا توسعه زیربنایی منطقه عنوان نمودند.

رییس مجمع نمایندگان استان آذربایجان غربی با اشاره به تفاوت نگاه در دو استان آذربایجان غربی و شرقی اظهار کردند آذربایجان شرقی را بدلیل نگاه مدیریتی صحیحی که در آن استان جاری و حکمفرماست و شایسته سالاری در آنجا حرف اول را میزند، آذربایجان شریف میدانم برعکس بخاطر نگاه بسته و مدیریت نادرست در استان آذربایجان غربی این استان را آذربایجان غریب میبینم.

ایشان در ادامه با اشاره به توسعه زیرساختها در حوزه انتخابیه به راههای مواصلاتی اشاره نموده و از پیگیری جاده میاندوآب به شاهیندژ و شاهیندژ به تکاب اظهار امیدواری کردند با پیگیریهای مجدانه خود زمینه ای فراهم شود تا منطقه از بن بست مواصلاتی خلاص شود.

رییس فراکسیون غذا و دارو در ادامه به جذب سرمایه گذاران درمنطقه با لحاظ نمودن توانمندیهای بالقوه گفتند شاهیندژ در مبحث توسعه کشاورزی مدرن و کاشت و عمل آوری داروهای گیاهی و دامپروری میتواند بسیار موفق باشد به شرطی که نگاه ما به تولید و توسعه باشد.

ایشان گفتند هر کسی تصمیم به سرمایه گذاری در شاهیندژ داشته باشد آمادگی خودرا برای حمایت همه جانبه اعلام مینمایم.

دکتر همایون هاشمی با اشاره به مشکلات مردم شاهیندژ بخاطر فقر و بیکاری در منطقه که باعث شده است مهاجرت مردم این شهرستان بقدری باشد که جمعیت امسال این شهرستان با چندین سال پیش هیچ تفاوتی نکرده باشد درحالیکه رشد متوسط جمعیت از ۱/۸تا ۱/۳ در نوسان بوده است برای حل این مشکل باید امکانات را در شاهیندژ به کمک دولت فراهم نماییم

ایشان به مشکلات بیمارستان شهید راثی شاهیندژ و حل پلکانی این مشکلات اشاره نمودند و اعلام نمودند با سرمایه گذاری بخش دولتی در این بیمارستان جهت ایجاد مرکز سی تی اسکن ,مشکل سونو گرافی شاهیندژ نیز حل خواهد شد و انشاالله مردم نیازی به مراجعه به شهرهای دیگر نخواهند داشت ایشان بیان داشتند در این مورد مشکل سونوگرافی با ایجاد سی تی اسکن شاهیندژ چونکه صد آمد نود هم پیش ماست حل خواهد شد.

نماینده مردم میاندواب ,شاهیندژ و تکاب در مورد کشاورزی و مدیریت منابع آبی شاهیندژ هم قول پیگیری دادند ایشان سپس به کابینه دوازدهم اشاره کردند و اعلام نمودند باید برای رفع مشکلات اقتصادی و اجتماعی و مقابله با هرنوع تهدیدات خارجی از دولت حمایت کنیم و یک دولت متخصص میتواند با اتخاذ تدابیر تخصصی در رفع مشکلات کشور مؤثر باشد ایشان به تعامل خود با وزرا و دیگر نمایندگان اشاره کرده و عنوان نمودند برای رفع مشکلات شاهیندژ و کل حوزه انتخابیه بیشتر از وسع خود در این موارد تلاش خواهند کرد تا با همراهی وزرا و معاونان وزرا برای بازدید از منطقه به فرایند حل مشکلات مردم سرعت بیشتری بدهند

دکتر همایون هاشمی در پایان قشر فرهنگی را قشری فرهیخته و دلسوز دانسته و اظهار امیدواری کردند فرهنگیان و فرهیختگان شاهیندژ بعنوان اتاق فکری کمک حال ایشان در پیشبرد اهداف جهت توسعه شاهیندژ باشند

ایشان سپس با تنی چند ازمعلمان دیدار نموده و قول مساعد دادند مشکلات معلمان حق التدریسی و نیروهای شرکتی را به گوش مسولان رده بالا برسانند و توسط همکاران خود در مجلس پیگیر این مسایل باشند

پس از اتمام جلسه دکتر همایون هاشمی در معیت رییس اداره آموزش و پرورش و معاون ایشان از زمین در نظر گرفته شده برای احداث مجتمع فرهنگیان بازدید نموده سپس از مدرسه شبانه روزی در دست تعمیر هاچا سو و مدرسه الزهرا و مرکز رایانه آن بازدید و جهت رفع مشکلات این مدارس راهکارهایی را جهت همکاری با مدیریت نوسازی مدارس استان و جذب منابع مالی جهت تامین اقلام مورد نیاز ارایه نمودند .

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

معادله‌ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی