امروز

چهارشنبه, ۴ اردیبهشت , ۱۳۹۸

  ساعت

۱۸:۲۷ بعد از ظهر

سایز متن   /

رئیس فراکسیون غذا و دارو مجلس، با تاکیدبر اینکه ساختار سازمان غذا و دارو با ماموریت‌ هایی که دارد تطبیق پیدا نمی‌کند پیشرفت صنعت دارو را در گروی تقویت بخش تحقیق و توسعه شرکت‌های خصوصی دانست.

همایون هاشمی، با بیان اینکه هم ارکان و ساختار دولتی صنعت دارو و هم مباحث پایین دستی آن نیاز به بازنگری دارد، گفت: ساختار سازمان غذا و دارو به عنوان متولی و بخش حاکمیتی دارو و غذا متناسب با ماموریت هایی که دارد توسعه پیدا نکرده و همین عامل باعث شده است به ویژه در بخش بازرسی و نظارت بسیار ضعیف عمل کند.

ارتقای حوزه درمان مستلزم تربیت داروسازان بالینی است

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب درمجلس شورای اسلامی، با اشاره به دیگر ضعف های حوزه بخش دولتی صنعت دارو ادامه داد: سازمان غذا و دارو ساختار سازمانی کوچکی دارد که با ماموریت‌هایی که دارد تطبیق پیدا نمی کند، کما اینکه نیروی کافی متخصص آموزش‌دیده در اختیار ندارد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: این سازمان باید بخش تولید نیروی انسانی به ویژه داروسازان تحصیلکرده رشته بالینی را توسعه دهد، چرا که عوارضی که داروها در بخش های بیمارستانی و بستری به همراه دارند خطرناک است، بنابراین تیم درمان کننده مراکز درمانی با حضور داروساز بالینی تکمیل می شود، ضمن اینکه عوارض دارو را کاهش می دهد، تاثیرگذاری بیشتری بر روند درمان خواهد داشت که این امر به کاهش هزینه های درمان هم منتهی خواهد شد.

کشورهای توسعه‌یافته برای تقویت بخش تحقیق‌وتوسعه دارو سرمایه‌گذاری می‌کنند

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه بخش غیردولتی صنعت دارو می‌تواند نقش موثری در پیشرفت کشور در این حوزه داشته باشد، خاطرنشان کرد: هم اکنون شرکت های غیر دولتی فعال در حوزه دارو باید به تقویت بخش تحقیق و توسعه خود بپردازند و اگر فاقد این بخش هستند، اقدام به راه اندازی آن کنند.

رئیس فراکسیون غذا و دارو مجلس شورای اسلامی، یادآورشد: اگر بخواهیم از صنعت داروسازی جهان عقب نمانیم و گام به گام در جهت رشد آن حرکت کنیم، باید بخش تحقیق و توسعه را فعال کنیم، چرا که در صنعت داروسازی شاهد تغییرات ساعتی هستیم و توسعه به اندازه ای در این بخش نقش آفرین است که بسیاری از شرکت های بزرگ دنیا بخشی از سرمایه خود را برای آن هزینه می کنند.

 

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

معادله‌ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی