امروز

یکشنبه, ۳ شهریور , ۱۳۹۸

  ساعت

۰۳:۱۱ قبل از ظهر

سایز متن   /

همایون هاشمی خاطر نشان کرد: بعد از اجرای طرح تحول پیش‌بینی می‌شد که هزینه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزایش پیدا کند که همین اتفاق هم افتاد . با وجود این‌که این طرح مربوط به دو سه دهه گذشته بود ولی باید اجرا می‌شد که به دلیل عدم برآوردهای مالی مناسب در مقاطعی با مشکلات مالی مواجه شد.

همایون هاشمی رییس فراکسیون غذا و داروی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که نظارت کافی بر نحوه توزیع منابع به دانشگاه‌های علوم پزشکی جهت پرداخت مطالبات شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی تشدید شود چون نبود نظارت باعث افزایش روزافزون مطالبات شده است.

وی وزارت بهداشت را از جمله وزارتخانه‌های مهم با ماموریت ویژه مرتبط با مسائل اجتماعی به خصوص در حوزه سلامت دانست و گفت: عمده فعالیت‌ها و خدمات وزارت بهداشت اثرات مستقیمی بر آحاد مردم دارد که اگر نظارت کافر بر نحوه ارائه‌ خدمات وجود نداشته باشد منجر به عدم رضایت مردم و به جای گذاشتن اثرات نامطلوب می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: بعد از اجرای طرح تحول سلامت پیش‌بینی می‌شد که هزینه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزایش پیدا کند که همین اتفاق هم افتاد . با وجود این‌که این طرح مربوط به دو سه دهه گذشته بود ولی باید اجرا می‌شد که به دلیل عدم برآوردهای مالی مناسب در مقاطعی با مشکلات مالی مواجه شد.

  • اعتبارات بخش سلامت در لایحه بودجه ۹۸ به روایت رییس کمیسیون بهداشت مجلس

رییس فراکسیون غذا و داروی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بعد از کنار رفتن وزیر بهداشت و سرپرستی آقای نمکی بر این وزارتخانه انتظار می‌رود که به وظایف ذاتی خود عمل کند چون در حال حاضر بدهی‌های مربوط به این وزارتخانه به خصوص در صنعت دارو مشهود است آن هم صنعت دارو که باید چرخش مالی به روزی داشته باشد. متاسفانه عمق بدهی‌های دولت و بیمه‌ها به بخش‌های مختلف دارویی اعم از بازرگانی، پخش و داروخانه به بیش از دو سال می‌رسد که رقم قابل توجهی است.

  • وزیر بهداشت جدید باید اجرای طرح تحول سلامت را با قدرت ادامه دهد
  • وزیر پیشنهادی بهداشت چه زمانی به مجلس معرفی می شود؟
  • طرح تحول سلامت بدون قاضی زاده هاشمی چه سرنوشتی پیدا می کند؟
  • استعفاء وزیر بهداشت در اعتراض به بودجه سلامت

هاشمی ادامه داد: با توجه به این وضعیت و تجربه آقای نمکی در سازمان برنامه و بودجه انتظار می‌رود که شاهد حمایت معنوی و مادی از کادر درمانی جهت ارائه‌ خدمات مطلوب به مردم باشیم چون کادر درمانی مدتی است نتوانسته مطالبات خود اعم از کارانه و اضافه‌کار دریافت کند و در کنار آن هم متاسفانه اشکالاتی در بخش دارو وجود دارد به همین دلیل ما به وزارت بهداشت گفته‌ایم که باید نظارت‌ها بر نحوه‌ توزیع درآمدها در استان‌ها تشدید شود.

به گزارش ایسنا وی توضیح داد: دانشگاه‌های علوم پزشکی به صورت هیات امنایی اداره می‌شوند، لذا پول‌هایی که از طریق وزارت بهداشت به صورت استانی توزیع شده و حتی نشانه‌دار هم هستند بعضا برای مطالبات داده نمی‌شود درخواست ما از آقای نمکی تجدید نظارت بر نحوه توزیع است چون روز به روز مطالبات افزایش پیدا می‌کنند.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

معادله‌ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی