امروز

دوشنبه, ۵ اسفند , ۱۳۹۸

  ساعت

۱۸:۴۲ بعد از ظهر

سایز متن   /

رئیس فراکسیون غذا و داروی مجلس شورای اسلامی، گفت: ایران در حوزه مبارزه با بیماری‌های واگیردار و عفونی در سطح ملی و بین المللی اقدامات بسیار خوبی داشته که نشان دهنده توسعه حوزه سلامت کشور است.

همایون هاشمی، با اشاره به عملکرد وزارت بهداشت و درمان در برنامه‌ریزی، پیشگیری و مبارزه با شیوع بیماری‌های واگیردار، گفت: ایران در حوزه مبارزه با بیماری‌های واگیردار و عفونی در سطح ملی و بین المللی اقدامات بسیار خوبی داشته که نشان دهنده توسعه حوزه سلامت کشور است.

ایران جزو کشورهای پیشرو در حوزه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیردار است

وی ادامه داد: سازمان بهداشت جهانی، ایران را جزو کشورهای پیشرو در حوزه پیشگیری و مبارزه با بیماری های واگیردار آورده است. ازطرفی در گذشته هم اقدامات بسیاری خوبی در جهت پیشگیری، کنترل و مبارزه با بیماری‌هایی چون مالاریا، وبا، آبله و واکسیناسیون‌ها و پیمایش‌های مالی و سراسری صورت گرفته که بسیار موفقیت آمیز بوده است.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب درمجلس شورای اسلامی، افزود: علیرغم اینکه در چند سال اخیر تحریم‌ها در تمامی سطوح کشور به ویژه در حوزه سلامت اثرگذار بوده، ساز و کار مناسبی برای مقابله با بیماری‌های واگیردار ایجاد شده است، از طرفی مرکز مبارزه با بیماری‌ها واگیردار و معاونت بهداشت، وزارت بهداشت کارهای تخصصی بسیار خوبی در سطح دانشگاه و وزارتخانه انجام می‌دهند. البته نقاط ضعفی هم وجود داشته که باید با افزایش بودجه بهبود پیدا کند.

هاشمی با بیان اینکه آگاه‌سازی و آموزش عمومی در درجه اول و سپس اقدامات مداخله‌ای و کارهای اجرایی برای مبارزه با بیماری‌های واگیردار باید در اولویت قرار بگیرد، اظهار کرد: هر دو حوزه آموزش و اقدامات اجرایی نیازمند تقویت منابع مالی است از طرفی باید نیروهای متخصص و کارآزموده را به سیستم تزریق کنیم و نگذاریم حوزه سلامت دچار نوسان شود.

رئیس فراکسیون غذا و داروی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به پیشرفت‌های حوزه سلامت در ساخت واکسن، تاکید کرد: در سال‌های اخیر اقدامات بسیار خوبی در حوزه ساخت واکسن انجام شده است. ازطرفی امروز هم  باید در حوزه تولید واکسن‌ بیماری‌های واگیردار ویروسی و سایر بیماری‌ها باید بر اساس علم روز دنیا حرکت کنیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، عملکرد موسسه‌های پاستور و رازی را در زمینه ساخت واکسن بسیار مناسب ارزیابی کرد و افزود: با تلاش کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و وزارت بهداشت در دو سال اخیر بودجه بسیار خوبی برای توسعه صنایع تولید واکسن اختصاص داده شده است. ازسوی دیگر به لحاظ سوابق کاری، تجربه و دانش تولید واکسن در وضعیت بسیار خوبی قرار داریم و باید با برنامه‌ریزی دقیق بتوانیم در زمینه ساخت واکسن پیشتاز بوده و حتی صادر کننده باشیم./

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

معادله‌ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی