امروز

یکشنبه, ۵ اسفند , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۲:۵۲ قبل از ظهر

سایز متن   /

نماینده مردم فرهیخته میاندوآب ،شاهیندژ و تکاب، در مجلس با تأکید بر حرکت بر اساس منطق در جریان مذاکرات حج، گفت: جمهوری اسلامی حسن همجواری را ملاک قرار داده و حرف‌های نامربوط عربستان را با منطق پاسخ می‌دهد.

۵۲۴۵۲۴۵

همایون هاشمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در واکنش به ادعاهای ضدایرانی اخیر سفیر عربستان در چین مبنی بر دخالت در کشورهای منطقه و تعامل‌ناپذیر بودن جمهوری اسلامی، گفت: عربستان سیاست های متناقضی درباره ایران با هدف اینکه فضا را به نفع خود تمام کنند، در پیش گرفته اند.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه با این حال آگاهی سیاسی افکار عمومی بالاست، عنوان کرد: ادعاهای سعودی ها و این تناقض گویی ها حاکی از ضعف دیپلماسی حاکمیت عربستان است.

وی افزود: اقبال کشورهای مختلف به سمت ایران بسیار زیاده بوده که به علت تدابیر صحیح در سیاست خارجی ماست چنانچه تا کنون نشان داده ایم در دوره های مختلف سیاست واحد و اصولی داشته و بر دیپلماسی منطبق بر منطق و منافع ملی داخلی و خارجی به خصوص منطقه ای بسیار مصر هستیم.

هاشمی در ادامه با بیان اینکه قطعا ادعاهای ضدایرانی سفیر عربستان در چین تأثیراتی بر روند مذاکرات حج خواهد داشت، اظهار کرد: با این حال از آنجایی که منطق ما منطقی ثابت و درست بوده و بر انسجام و اتحاد درونی تأکید داریم لذا مسئولان مذاکره کننده حج نیز ضمن عدم عدول از منافع، سیاست صحیحی را دنبال می کنند ضمن اینکه متوجه شده ایم انعطاف پذیری در مواضع چندان جواب نداده است.

وی ادامه داد: باید صراحتا اعلام کنیم که این عربستان است که دلارهایی را که باید در راستای پیشرفت کشورش خرج کند در راستای تولید و حمایت تروریسم خرج می کند لذا نمایندگان مجلس نیز قطعا در صحن علنی علیه این سیاست ها موضع گیری خواهند کرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در پایان با تأکید بر اینکه دیپلماسی فضای مصالحه و ومفاهمه است، خاطرنشان کرد: علیرغم اینکه شاهد حرف های نامربوط سعودی ها هستیم باید بر اساس قضاوت بین المللی و منطق درست پیش برویم ضمن اینکه حسن همجواری را ملاک قرار داده و حرف نامربوط را با منطق پاسخ دهیم.

به گزارش خانه ملت، سفیر عربستان سعودی در چین طی مصاحبه‌ای مدعی شد که ایران میانجیگری چین بین تهران و ریاض را قبول ندارد./

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی