امروز

سه شنبه, ۲۸ اسفند , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۴:۵۷ قبل از ظهر

سایز متن   /

همایون هاشمی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از اینکه فعالیت افراد غیرمتخصص در حوزه طب سنتی سلامت مردم را تهدید می کند، گفت: طب سنتی از گذشته و سینه به سینه به ما به ارث رسیده و شاخص های طب سنتی و جایگاه آن در دنیا شناخته شده است اما متاسفانه این موضوع در کشور به دلیل سوء مدیریت ها مغفول مانده و شاهد فعالیت افراد غیرمتخصص در این حوزه هستیم.

وی با بیان اینکه ساماندهی طب سنتی و همچنین جلوگیری از فعالیت افراد غیرمتخصص در این حوزه درآمدزایی پایدار را برای کشور به همراه دارد، گفت: بروز تخلفات در این حوزه بر هیچ کس پوشیده نیست و باید با متخلفان برخورد جدی شده و نسبت به سروسامان دادن وضعیت نامطلوب طب سنتی اقدام کرد.

هاشمی با تاکید بر اینکه باید در طب سنتی بازنگری مناسب انجام و طب سنتی در نظام سلامت ادغام شود، تصریح کرد: علمی کردن و ساماندهی طب سنتی امری ضروری است که باید به آن توجه کرد؛ در برنامه ششم توسعه وزارت بهداشت موظف شده طب سنتی را در نظام سلامت ادغام کند و نیاز است وزارت بهداشت در جهت اجرای این مصوبه گام برداشته تا طب سنتی بتواند به جایگاه خود دست یافته و شاهد تقویت و بهبودی وضعیت آن باشیم.

وی با بیان اینکه عطاری ها تنها محل عرضه عرقیجات و گیاهان دارویی است، تصریح کرد: عطاری ها تنها مجاز به عرضه گیاهان دارویی بوده و نباید به عرصه تجویز و عرضه دارو وارد شوند زیرا این امر غیرقانونی بوده و سلامت مردم را در معرض تهدید قرار میدهد.

هاشمی با تاکید بر لزوم تشدید نظارت وزارت بهداشت بر نحوه عملکرد عطاری ها، گفت: نظارت بر این مراکز باید به صورت دقیق و حساس انجام شود تا اعتماد مردم از این مراکز حاصل شود زیرا تجویز غیرقانونی دارو در این مراکز به یکی از چالش های نظام سلامت تبدیل شده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه برای برخورد با عطاری های متخلف خلاء قانونی دیده نمی شود، تصریح کرد: کاهش تخلفات عطاری ها با نظارت مناسب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین وزارت صنعت، معدن و تجارت امکان پذیر است.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

معادله‌ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی