امروز

چهارشنبه, ۲۹ اسفند , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۲:۵۸ بعد از ظهر

سایز متن   /

دکتر همایون هاشمی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در برنامه نبض گفت: ایران دارای بالاترین میزان مسمومیت یعنی چیزی حدود ۱۰ هزار نفر بوده، که این رقم بسیار ناامیدکننده است.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر همایون هاشمی، رییس فراکسیون غذا و دارو و عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با حضور در برنامه نبض پزشکی درباره مصرف غیر منطقی دارو و چالش های پیش روی نظام سلامت گفت: ایران دارای بالاترین میزان مسمومیت یعنی چیزی حدود ۱۰ هزار نفر بوده، که این رقم بسیار ناامیدکننده است.

 وی افزود: طبق یک مطالعه هشت دلیل مصرف غیر منطقی دارو و چالش های پیش روی نظام سلامت از این قرار است: تجویز نا به جا توسط پزشکان و تراکم کاری پزشکان – فرهنگ غلط مصرف -عدم برنامه آموزشی برای مردم-عدم نظارت متولیان -کمپانیان دارویی-عدم دسترسی به پزشک-نظارت ضعیف سازمان عذا و دارو-هزینه بالای ویزیت

 دکتر همایون هاشمی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به رقم تاسف آور مسمومیت دارویی در کشور گفت: ایران دارای بالاترین میزان مسمومیت یعنی چیزی حدود ۱۰ هزار نفر بوده، که این رقم بسیار ناامیدکننده است.

 وی گفت: در این باره، بیماری که قرار است با دارو درمان شود، اما با مسمومیت دارویی مراجعه می کند و همین ۱۰ هزار مورد هزینه بالایی به دولت و خانواده تحمیل می کند.

 هاشمی در ادامه، مهمترین علت افزایش مصرف دارو در کشور را تشریح کرد و گفت: بیماران، پزشکان، نظارت مسئولان و داروخانه ها، هر سه بخش در ادامه این رفتار غیرمنطقی تاثیرگذار هستند.

 وی گفت: مصرف بیش از اندازه دارو به دلیل تجویز بیش از اندازه پزشکان، فرهنگ مصرف دارویی مردم، تبلیغات کمپانی های دارویی و نیز هزینه بالای ویزیت در درمان خودسرانه بیماران موثر بوده است.

 او با تاکید بر نقش ویژه ورزارت بهداشت در این باره، تصریح کرد: لازم است وزیر بهداشت دوره آموزشی ترتیب دهد که بدنه سازمان تخصصی غذا و دارو مورد نظارت قرار گیرد. این سازمان باید نظارت شود چون داروخانه ها زیاد شده است و باید نظارتها دقیق تر شوند.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

معادله‌ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی