امروز

یکشنبه, ۲ مهر , ۱۳۹۶

  ساعت

۰۵:۰۲ قبل از ظهر

سایز متن   /

دکتر همایون هاشمی در برنامه “چشم انداز” از شبکه رادیویی گفت و گو در خصوص قوانین زیست محیطی کشور گفت: خوشبختانه در قوانین مربوط به محیط زیست خللی وجود ندارد، اما مشکل اصلی این موضوع در اجرای قوانین موجود است، که انتظار می رود دولت مردان به این موضوع توجه خاصی داشته باشند.

۲۳۲۳۲۳۲۳

برنامه “چشم انداز” با موضوع بررسی بایدها و نبایدها و نقش محیط زیست و اهمیت آن در سند ۱۴۰۴  و با حضور دکتر همایون هاشمی (عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی)، دکتر علی متولی زاده اردکانی (استاد دانشگاه، دبیر انجمن زیست فناوری سلامت ایران) و دکتر هدایت فهمی (معاون دفتر برنامه ریزی کلان آب و آبفای وزات نیرو) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه دکتر هدایت فهمی با اشاره به این که مساله محیط زیست در کشور ما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، گفت: محیط زیست در کشور ایران و در دهه ی اخیر با مشکلات و مسایل بسیار زیادی مواجه بوده است، بر این اساس می توان گفت که ما متاسفانه آنگونه که باید با محیط زیست برخورد خوبی نداشته ایم.

وی همچنین در ادامه افزود: خشکسالی ادواری و به تبع آن محدودیت منابع آب و آسیب پذیری کشور در این زمینه از مهمترین چالش های محیط زیست در سال های اخیر بوده است.

معاون دفتر برنامه ریزی کلان آب و آبفای وزات نیرو با ذکر بندهایی که اختلال در چرخه ی صحیح محیط زیست ایجاد کرده است، گفت: بهره برداری ناپایدار و بیش از ظرفیت منابع طبیعی و محیط زیست، استقرار نامتوازن جمعیت در پهنه ی سرزمینی و نامناسب بودن الگوهای تولید و مصرف از عمده ترین مشکلات محیط زیست در داخل کشور محسوب می شوند.

در ادامه برنامه چشم انداز از شبکه رادیویی گفت و گو دکتر علی متولی زاده اردکانی با بیان این که مساله ی آب مهمترین مساله ی بقای انسان است، گفت: مهم ترین ویژگی آب در محیط زیست این است که بدون آب هیچ کس قادر به ادامه ی زندگی نخواهد بود، بر همین اساس آب از ارزش بسیار زیادی برخوردار است.

وی همچنین در ادامه افزود: امروزه اکثر مواد خام ایران به سایر کشورهای جهان صادر شده و در اختیار آن ها قرار می گیرد، در صورتی که اگر این مواد خام در ایران فناوری شوند، ارزش افزوده ی بسیاری شامل کشور خواهد شد.

دبیر انجمن زیست فناوری سلامت ایران تاکید کرد: تا زمانی که محیط زیست در اولویت قرار نگیرد، مشکلات آن رفع نخواهد شد؛ مسئله محیط زیست باید از دوران کودکی و مقاطع دبستان در کودکان کشور فرهنگ سازی شود.

وی همچنین با اشاره به قابلیت ها فراوان محیط زیست کشور ایران، عنوان کرد: مردم ایران باید قدر محیط زیست کشور را دانسته و بیش از پیش به آن بها بدهند.

در بخش دیگر برنامه چشم انداز از شبکه رادیویی گفت و گو دکتر همایون هاشمی با بیان  این که موضوع محیط زیست در جامعه ی جهانی از ارزش و اهمیت بسیاری برخوردار است، اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی تصمیم دارد در برنامه ششم توسعه مساله محیط زیست را سامان دهند، چرا که محیط زیست امروزه جزو اساسی ترین مسایل بین المللی و ایران است.

وی همچنین در ادامه افزود: در تمام دنیا کسانی که به سلامت انسان در جهان اهمیت می دهند، می دانند که محیط زیست یکی از مهم ترین مسایل روز دنیا است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در خصوص قوانین زیست محیطی در کشور گفت: خوشبختانه در قوانین مربوط به محیط زیست خللی وجود ندارد، اما مشکل اصلی این موضوع در اجرای قوانین موجود است، که انتظار می رود  دولت مردان به این موضوع توجه خاصی داشته باشند.

جهت دانلود فایل صوتی اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

معادله‌ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی