امروز

یکشنبه, ۵ اسفند , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۳:۱۴ قبل از ظهر

سایز متن   /

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با انتقاد از اینکه پروتکل های فعلی درمان اعتیاد مربوط به دهه های گذشته است، گفت: باید در این پروتکل ها به دلیل اثر بخش نبودن بازنگری شود.

همایون هاشمی، با تاکید بر لزوم بازنگری در پروتکل های درمان اعتیاد، گفت: الگوی مصرف مواد مخدر از سنتی به صنعتی تغییر و گرایش به سمت استفاده از مواد مخدر صنعتی افزایش یافته است بنابراین نیاز است به طور سالانه در روش ها و پروتکل های درمان اعتیاد بازنگری اساسی انجام شود.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه پروتکل های فعلی درمان اعتیاد مربوط به دهه های گذشته است و اثر بخش نیستند، تصریح کرد: تاثیرات مواد مخدر صنعتی بسیار ویرانگر و مخرب است بنابراین درمان آنها در اغلب موارد با شکست مواجه می شود.

وی یادآور شد: باید برنامه ریزی مناسب و اقدامات پیشگیرانه از مصرف مواد مخدر صنعتی در دستور کار قرار گیرد، دسترسی به مواد مخدر باید سخت، الگوهای درمان اعتیاد باید متنوع و  بر اساس شرایط جامعه به طور کلی و اختصاصی در پروتکل های درمان اعتیاد بازنگری شود.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه درمان های دارویی اعتیاد باید توسعه یابد، ادامه داد: تمامی پزشکان، مددکاران و روان پزشکان باید اطلاعات مناسبی در مورد درمان های مربوط به مواد مخدر صنعتی داشته و همچنین این درمان ها توامان با روانشناسی و مددکار باشد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در اغلب کشورها درمان اعتیاد مبتنی بر جامعه است، گفت: درمان اعتیاد در این کشورها مبتنی بر درمان دارویی نیست و روانکاوی، مددکاری و اقدامات روانشناسی در مورد معتادان مورد توجه قرار می گیرد اما متاسفانه در ایران حمایت های بعد از درمان بسیار ضعیف بوده بنابراین بازگشت به اعتیاد نیز بسیار بالا است./

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

معادله‌ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی